Pilové kotouče na dřevo

Dělení dřeva lze rozdělit do dvou základních skupin. Zpracování dřevní hmoty, výroba a zpracování masivního dřeva. Dále pak dělení a zpracování deskových materiálů jako jsou dřevotřídky, deskoviny s folíí nebo dýhou, sendvičové materiály. V RDI se zabíváme produktivními nástroji se zuby tvrdokovu (HM) a dimantu (PCD).

Všem našim zákazníkům jsme silnou oporou při zvyšování výkonosti linek a úsporách při aplikacích konkrétních nástrojů a novinek z oblasti obrábění. Plně nás podporují jednotlivý výrobci nástrojů a jejich vývojová odělení. Především se jedná o firmy Kanefusa a Schiavon.

Pilové kotouče s HM plátky

Základní volba pro výkonné dělení masivního dřeva i dřevotřísek. Je třeba pamatovat na fakt, že devotřískové materiály jsou velice abrazivní a tudíž nástroje s HM plátky mají omenou životnost. Proto se pro ně používají odlišné jakosti tvrdokovů proti kotoučům na masivní dřevo.

Pilové kotouče Kanefusa přináší zákazníkům:

  • Vysoký řezný výkon a trvanlivost ostří díky unikátní tuhosti těla kotouče.
  • Precizní řez díky pečlivě vybrané jakosti a zrnitostí samotných plátků.
  • Příjemné pracovní prostředí snížením hlučnosti precizně vyřešeným odhlučnění kotoučů.
  • Sníženou ekologickou zátěž použitím slabších kotoučů, ty produkují menší mnoství třísek, šetří energii a spoří materiál.

Pro naše náročné zákazníky přinášíme celý sortiment pilových kotoučů Kanefusa.

Řešení pro výrobce lišt z drahých dřev. Slabší prořez logicky šetří drahý materiál, nasazením rozmítacích kotoučů firmy Kanefusa zachováte požadované výkony i přesnosti řezu. Zásadně pak uspoříte materiál

Pro zpracovatele kulainy. Dodává Kanefusa řadu pilových kotoučů Timber MAX, ty Vám uožní zvýšut rychlost posuvu materiálu linkou

Zákazníci užívající nářezová centra pro výkonné dělení devotřískových materiálů oceňují řadu Board Pro pilových kotoučů Kanefusa. A to především pro svojí tuhost těla pily díky které se značně omezují vybrace a výrazně prodlužují trvanlivost ostří. Stejně tak i tichost řezu a zpříjemění pracovního prosředí.

Pro firmy často zpracovávající masivní dřevo, drahé dřevo přináší Kanefusa kotouče s "hoblovacím efektem" jedná se o speciální tvary zubů, jež dosahují prcizního povrchu při podélném i příčném řezání. Tím se Vám sníží přídavky na dalčí povrchovou úpravu (hoblování, broušení....)

Pilové kotouče s PCD plátky

Diamant je nejtvrdším materiálem na planetě. Jeho průmyslová varianta PCD se začíná uplatňovat i při výrobě nástrojů na dělění dřevotřískových materiálů. Především na nářezových centrech a to jak předřezy, tak i hlavní kotouče, stejně tak i formátovacích pilách.
Nasazením těchto kotoučů zásadně prodloužíte životnost mezi broušeními, stroje nebudou mít prostoje na výměnu a nastavení nástrojů. Zjistíte že se najednou nemusíte o oběh nástrojů starat.

Pro zákazníky kteří mají chuť získat praktické zkušenosti s PCD kotouči, ale bojí se vstupní investice. Pro Vás Kanefusa nabízí kotouče řady Micro PCD, malý plátek na zubu výrazně zlevní samotný výrobek. Zuby jsou připraveny na jedno přebroušení.

U formátovacích pil je možné začít spořit třeba jen s předřezovým kotoučem. Praktické zkušenosti máme u zákazníků kteří dávali k nám na přeostření HM předřez každý týden, po nasazení PCD předřezu bylo první přeostření po 3/4 roce.

"Nedílnou součástí naší práce je především řešení specifických problémů jednotlivých zákazníků.
Proto se nebojte na nás obrátit - zproduktivníme Vaší výrobu."

"Pro zákazníky připravujeme konkrétní a přesné cenové kalkulace."