Pilové kotouče na kovy

Pro dělením kovů pilovými kotouči zabezpečujeme především řezání hliníkových profilů a plných tyčí, měděných tyčí, mosaznávh tyčí a dalčích speciálních materiálů.

Tak jak se zákazníci postupně vybavují novými technologiemi, tak i nabídka pilovývh kotoučů se postupně přesouvá z HSS celistvích pilových kotoučů, přes masivní nárůst kotoučů s HM plátky až po špičku výkonnosti a životnosti a to pilové kotouče PCD plátky, diamantové. Pro abrazivnější materiály pak celotvrdokovové pilové kotouče. 

Nedílnou součástí nabídky pilových kotoučů je především silná technická podpora zákazníků. Od výběru vhodného kotouče, volby ideálních řezných podmínek, ověření a ladění podmínek na místě u zákazníka až po servis a opravy nástrojů. A to především při dělení hliníku a mědi, jelikož u těchto operací je uříznutí poslední operace bez porvhovývh úprav.

Výsledky naší práce u zákazníků vedou ke zvýšení produktivity pracoviště, popřípadě úsporám v materiálu, zmetkovitosti a na nástrojích. V tom nás plně podporují výrobci nástrojů, firmy Kanefusa a Julia.

Pilové kotouče HSS celistvé

Nasazení těchto kotoučů pro dělení kovů je výhradně na starších pomaloběžných strojí popřípadě na ručních strojích se sklápěcí hlavou. Zde je třeba volit jiné úhle ostří oproti kotoučům na ocel a taktéž odlišné povlaky.

Pro tyto aplikace dodáváme pilové kotouče od italského výrobce, firmy Julia Utensili (významný světový producent pilových kotoučů) v tomto segmentu nabízí kompletní sortiment. A zabezpečí požadavky všech zákazníků, i ty speciální.

Prakticky jednivá volba na kovy jsou pilové kotouče HSS Dmo5 - vyrobené z rychlořezné oceli s vysokou pevností (5% molybdenu) vhodné pro řezání kovů a slitin tvrdosti v rozsahu mezi 500 N/mm² a 800 N/mm².  Tyto pilové kotouče jsou určené pro ruční, poloautomatické a automatické stroje k řezání uzavřených,otevřených profilů a plných materiálů.

Především pro dělení měkkých, mazlavých materiálů je prakticky bezpodmínečné použít pilové kotouče s PVD povlaky (Physical Vapour Deposition), vhodnou volbou povlaku výrazně prodloužíte životnost nástroje a zlepšíte kvalitu řezu. Díky vlastnímu povlakovacímu středisku firmy Julia Utensili dokážeme nabídnout opravdu ty správné povlaky na dané materiály. 

Zásadní předpoklady pro dobrý výkon a dlouhou životnost pilového kotouče má kromě kvalitního materiálu a pecizního zpracování pilového kotouče především správná volba tvaru zubu, jejich počet, optimální volba úhlů ostří a nastavené řezné podmínky.

R.D.I. ve vlasních brusírnách v Brandýse nad Labem, Brně a Polsku, vyrábí a přebrušuje zuby na moderních CNC bruskách CBN brusivem s vysokotlakým chlazením. U takto broušených kotoučů je záruka vysoké kvality i přesnosti přebroušení. Mnohdy vyšší jak u kotoučů nových.

Spoluprací s R.D.I. zákazníci získávají:

  • Zhodnocení celého procesu dělení materiálu a doporučení vhodné technologie.
  • Doporučení a odzkoušení optimálních nástrojů, tvarů zubu, povlaků, řezných podmínek..
  • Zvýšení výkonu pracoviště, popřípadě úspory v životnosti pilových kotoučů.
  • Zabezpečení péče o vaše pilové kotouče a podpora při změnách v sortmentu výrobků.
  • Kontakt s moderními trendy a novými nástroji v dělení materiálu.
  • Snížení zmetkovitosti zlepšením přesnosti řezání

Pilové kotouče VHM, celotvrdokovové

Přesto že se jedná o velice drahý materiál a ve větších rozměrech obtížně vyrobitelný májí tyto celotvrdokovové pilové kotouče opodstatnění a to zejména při dělení mědi a měkkých mazlavých kovů.

Na těchto kotoučích se vybrušují taktéž klasické tvary zubů s utvařečem třísek. Stejně tak jako o HSS kotouče se v R.D.I. o tyto kotouče plně postaráme.

Základní přínos pro zákazníka je vysoká odolnost ostří a díky tuhému tělu i možnost použít slabší kotouč a spořit materiál, stejně tak el. energii.

Pilové kotouče s HM plátky

Na moderních výkonných vysokootáčkových pilách je nevýhodnější nasazení pilového kotouče s HM plátky. Tyto nástroje mají sice větší prořez oproti celistvým kotoučům, zato včak relativně nízkou cenu a opravdu vysoké výkony.

Specialistou na dělení hliníku a dalších kovů je firma Kanefusa. Její výrobková řada "Sash Pro" a stejně tak speciální kotouče skutečně řeší zákazníkům jejich problémy s dělění kovů. a to především:

  • Jakostí povrchu na obrobcích
  • Tvarové přesnosti a výrobcích
  • Zvýšení produktivity řezání, zvýšením řezných rychlostí
  • Snížení prořezů nasazením slabších kotoučů
Toto vše si díky firmě Kanefusa ,můžeme dovolit zákazníkům nabídnout. Kanefusa disponuje tuhými těli kotoučů, speciálně dodávanými HM plátky a především silným technickým zázemím. 

Pilové kotouče s PCD plátky, diamantové

Poslední trend ve výkonném dělení plných materiálů a profilů z hliníku s vysokým obsahem křemíku (Si) jsou tyto pilové kotouče s plátky z polykristaického diamantu. 

Jelikož křemík je silně abrazivní materiál, vyšší procento ve slitinách křemíku dělá z těchto materiálů obtížně řezatelné materiály, kde produktivita je velice nízká. Pro tyto případy dodává Kanefusa pilové kotouče z řady DIA.

O tyto kotouče se Vám R.D.I. postará i v průběhu jejich životnoati a to s broušením ijejich opravou.

Jelikož se jedná o vyšší vstupní investici do nástroje, je bezpodmínečné připravit nabídku na konkrétní aplikaci a podmínky u zákazníka. 

"Nedílnou součástí naší práce je především řešení specifických problémů jednotlivých zákazníků.
Proto se nebojte na nás obrátit - zproduktivníme Vaší výrobu."

"Pro zákazníky připravujeme konkrétní a přesné cenové kalkulace."